0850 420 00 99 | Türkiye' nin Her Yerinden !
umrede yemek hurma

Umre’de Yemek, Hurma

Tüm gün genelde Kabe de olacağınızdan arada atıştıracak bişeyler alabilirsiniz, ceviz, badem, fındık vs.. yakındaki marketlerde de herşey var ama gene de ilk günler için bişeyler almanızı tavsiye ederiz, hatta ilk gün gidişte yanınızda poğaça-simit-kek tarzı bişeyler olmasında da fayda var, uçaktan iniş saatiniz otel yemek saatlerine uymayabilir. Hem Mekke hem Medine de merkezde büyük  marketler var, orada istediğiniz herşeyi bulabilirsiniz, bunun yanında yolunuzun üzerindeki ufak marketlerde işinize yarar.

Otellerde genelde sadece sabah-akşam yemek oluyor, gündüz veya sabaha karşı bişeyler yemek ya da içmek isterseniz, etrafta genelde en pratik seçenek dönerciler veya gözlemeciler oluyor. Otel yemeklerini beğenmemeniz durumunda ise sizlere önerimiz mutlaka bisküvi yada konserme tarzı yiyecekler alın.

Hurma alma işi için hiç Mekke de bakmayın, tüm hurmacılar Medine de. Hurma pazarından veya hurma bahçelerinden alıp ister kargoyla ister kendiniz getirebilirsiniz. Oradan getirilebilecek en güzel hediyenin hurma olduğunu unutmayın.

UMRE & HAC BİLGİLENDİRME