0850 420 00 99 | Türkiye' nin Her Yerinden !

Umre Turu

Sosyal hayatımızda önemli bir noktayı, hiç kuşkusuz ki dini vecibelerimiz ve ibadetlerimiz oluşturur. Özellikle ülkemiz gibi Müslümanlık inancını sonuna kadar hisseden insanların yoğunlukta yaşadığı coğrafyalarda, bu tarz hareketler gayet doğal karşılanmaktadır.
İnsanlar farz olan ibadetlerini yaparlarken, diğer taraftan sünnet gereği olan davranışları da gerçekleştirirler. Tüm bunların yanı sıra, hac ibadeti zamanı dışında, kutsal topraklara giderek peygambere yakın olmak ve huzur bulmak istenir. Zamanında yapılan savaşlar, dinimiz uğruna dökülen gözyaşı ve kanlar ile sulanan toprakları, Müslüman halk ziyaret etmek ister. Bu ve bunun gibi nedenlerden dolayı da umre turu organizasyonları yapılmaktadır.

Bir Müslüman için kutsal topraklarda bulunmak, Kâbe’yi ziyaret etmek, Hz. Muhammed’in yüz yıllar önce bastığı topraklarda yer almak, O’nun yaşadığı yerleri ve bulunduğu bölgeleri gezip görme şansı yakalamak, büyük bir olaydır. Kalplere huzur veren, düşününce bile heyecanlanılan bu durumlar, güzel bir umre turu ile mümkün olmaktadır.

UMRE & HAC BİLGİLENDİRME