0850 420 00 99 | Türkiye' nin Her Yerinden !
regaip kandili ve hacet namazı

Regaip Kandili ve Hacet Namazı

Bismillahirrahmanirrahim
Allahümme Salli âlâ Seyyidina Muhammedin ve âlâ Âli seyyidina Muhammed (Allahım (peygamberimiz) Hz.Muhammed’e ve aline (evladu iyaline) salatu selam ve esenlikler eyle )

Allahım! Acizlikten, üzüntüden, tasadan, kederden,Korkaklıktan, kabir azabından, cehennem ateşinden sana sığınırız. Bizleri kötülükten ve kötülerin şerrinden emin eyle ya Rabbi! Bize karşı düşmanlık duygularıyla oturup kalkanların kalblerini yumuşatmak murat ediyorsan, bize ve gönüllüler hareketine karşı onların kalblerini yumuşat ve sinelerini daim bir sevgiyle doldur! Amin

Regâib gecesi, akşamla yatsı arasında: 12 rek’at “Hacet Namazı” kılınır.

Leyle-i Regâib’den evvelki perşembe günü oruç tutulup akşam birkaç lokma iftar edip akşam namazını edâdan sonra iki rek’atta bir selâm vermek üzere oniki rek’at nafile namaz kılınır. Her rek’atta Fâtiha’dan sonra 3 kerre “Kadir”suresi, ve 12 kere “İhlâs” sûresi okunacaktır.

Veyahud 1 kere “Kadir” sûresi ve 3 kere “İhlâs” sûresi okunur. Namaz tamam oldukdan sonra 70 er defa

Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedinin-nebiyyil-ümmiyyi ve alâ âlihî ve sahbihî ve sellim” okunur.”Sübbûhun kuddûsün rabbünâ ve rabbül-melâiketi ver-rûh” okunur.Rabbiğfir verham ve tecâvez ammâ ta’lem. İnneke entel-eazzül-ekrem” okunur.
Sübbûhun kuddûsün rabbünâ ve rabbül-melâiketi ver-rûh” okunur.

UMRE & HAC BİLGİLENDİRME