0850 420 00 99 | Türkiye' nin Her Yerinden !

Ramazan Bayramı

RAMAZAN BAYRAMI 

   Resulullah (s.a.v) arefe akşamı ümmetinin affedilmesi için Allah’a dua etti. Duasına Yüce Allah (c.c.) “Muhakkak ki ben zalimden başkasına mağfiret ettim. Zalimden mazlumun hakkını alırım” diye buyurdu. Resulü Ekrem: “Ey Rabbim, dilersen mazluma cennette mükafatını verir zalimede mağfiret edersin.” diye dua etti fakat Arafatta bu duası kabul edilmedi. Sabah vakti Müzdelifede aynı duayı tekrarladı. Bu defa duası kabul edildi. Resulullah memnuniyetinden sevincini belli ederek güldü. Bunun üzerine Ebu Bekir ve Ömer (r.a), “Anam babam sana feda olsun, bu saatte siz gülmezdiniz, sizi güldüren nedir? “diye sordu. Resulullah (s.a.v) “Allahın düşmanı iblis, Allahü Teala’nın duamı kabul ederek ümmetimi affettiğini anlayınca toprağı alıp başına çalmaya ve vay bana helakoldum diye feryada başladı. İşte Şeytanın görmüş olduğum bu feryadı beni güldürdü” diye buyurdu. Resulullah (s.a.v) arefe gününde şeytanın durumunu şöyle anlattı:

   “Şeytan, arefe gününden daha çok küçülmüş, daha fazla hayırdan uzaklaşmış, daha ziyade kahir ve zelil, daha çok kinli ve öfkeli olarak başka hiçbir günde görülmemiştir. Bunun sebebi, Allah’ın bu günde rahmetinin inmesi ve büyük günahlardan vazgeçtiğini görmesinden başka bir şey değildir.”

Ramazan ayında ve Bayramında Umre yapmak isteyenlere yakın ve uzak mesafeli oteller olmak üzere her bütçe’ye göre müşteri memnuniyetli Ramazan Umre Turları ve Şevval Umre Turları düzenlemekteyiz.

UMRE & HAC BİLGİLENDİRME