0850 420 00 99 | Türkiye' nin Her Yerinden !
Kadir Gecesi

Kadir Gecesi

Kadir Gecesi

  Ramazana veda günleri yaklaşınca, Fahr-i alem efendimizin ibadetlerinde bir artış görülürdü. Zira “bin aydan daha hayırlı” Kadir Gecesi’nin Ramazanın son on gününde, özellikle 25, 27 ve 29. Gecelerde bulunması ihtimali, onu bu geceyi kaçırmamaya sevk ederdi. Şöyle buyurdu:

   “Her kim Kadir Gecesinde bu gecenin bu gecenin büyüklüğünü kabul ederek ve sevabını Allah’tan bekleyerek namaz kılırsa, geçmiş günahları bağışlanır”.

   Ramazanın son on gününde Resul-i Ekrem (sallallahü aleyhi ve sellem) Mescid-i Nebevi’de itikafa çekilirdi. “Rabbim, kapına geldim. Sen beni affetmedikçe, buradan bir yere gitmem” anlamına gelen namaz, dua, zikirden ibaret bu yoğun ibadet esnasında, evine sadece zaruri ihtiyaçları için giderdi. Hatta bu günlerde Mescid-i Nebevi’ye bitişik olan evinin kapısından içeri mübarek başını uzatır, o güzelim saçlarını Hz. Aişe annemiz tarardı.

  Mubarek Ramazan ayında Umre yapmak, Oruç Tutmak, İtikafa girmek, Kabe-i Tavaf etmek, Say yapmak, Mültezemde Namaz kılmak istiyen misafirlerimize 33 Gün Ramazan Umre Turları, Ekonomik servisli, Yakın 3 yıldızlı Umre Tur Proğramlarımızla, 20 Gün Umre Ramazan Umre Tur Proğram’ımıza; Genelde zamanı olanlar için  ve 10 Gün Ramazan Umre Turu  zamanı az olan  bürokrat ve çalışanlar için , 8 Gün Ramazan Umre Turumuz ise İş Adamlarına ve İş kadınlarının Tercih ettiği turlarımıza Tüm Dünyadan;  Amerikadan Umre, Avrupa ve Avustrlaya’dan Umre Türkiye’mizin Tüm İllerinden Umre, Hac ve Kudüs Turu düzenlemekteyiz.

UMRE & HAC BİLGİLENDİRME