0850 420 00 99 | Türkiye' nin Her Yerinden !
hacca ve umreye giderken

Hacca ve Umre Ziyaretine Giderken

Hacca ve Umre Ziyaretine Giderken yapılacakları Eda tur olarak sizler için derledik.

Günah işlemeye, kavga ve gürültüye karşı kendimizi korumalıyız. Gücümüzün yettiği kadar peygamber efendimiz(s.a.v)in sünnetlerine önem vermeli ve mümkün olduğu kadar yerine getirmeliyiz.

Eşinizle, dostlarınızla ve komşularla helalleşmeli. İki rekât namaz kılıp yola çıkmalı. Mekke halkına kötü davranmamalıyız. Mekke halkı Allahın evinin, Medine halkı da Resulullah’ın(s.a.v) komşusudur.

Hac ve umre için borç alınmamalı, çünkü hac gücü olanlara farzdır. Hac ve umre ziyaretlerinde, mezheplerden birini taklit etmek gerekir. Bunun için hangi mezhebe göre hareket edileceğini bilmeli ve o konuda gereğini öğrenmeli.

İhram kurallarına dikkat etmeli. Yasaklarından kaçınmalı. Tavaf, Sa’y ve Arafat’ta yoğunluk ve kalabalık olduğu için, insanlara saygılı davranmalı, yardımcı olmalı, her hangi bir yanlışlığa sebep olmamalıyız.

Dolayısıyla, hac yolculuğu bir ibadet yolculuğudur. sabirlı olmalı, kimseyi incitmemeli, kalp kırmamalı, mümkün olduğu kadar herkes birbirine saygı ve sevgi bağlarıyla yardımcı olmalıdır. İbadet konusunda da bilemediğimiz konular olursa sizlere yardımcı olacak görevli arkadaşlarımız  mevcuttur.

UMRE & HAC BİLGİLENDİRME